0216 494 07 74 @ 0533 519 24 74
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akustik Pvc Yer Kaplama

26 Mart 2020
525 kez görüntülendi
Akustik Pvc Yer Kaplama

Akustik Pvc Yer Kaplama,uzantısı Polivinil Klorür olan sentetik plastik, dünyanın en ucuz ve en kaliteli plastik türüdür. Geniş kullanım alanının yanı sıra birçok renk ve tasarımlarda olan PVC, kullanıldığı yerde ısı ve ses yalıtım konusunda yüksek performans sağlamaktadır. Bunun yanı sıra özellikle ses ve hijyenik konusunda akustik PVC zemin kaplama kullanılırken, okullarda, anaokullarında ve kreş gibi yerlerde sıklıkla görebilirsiniz. Farklı tasarım ve renklere sahip olan akustik PVC, çok türlü olmasının yanı sıra gürültü kontrolü olması sebebiyle özellikle okul, hastane, anaokulu, kreş ve ofis gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Çeşitli kalınlıklarda olan akustik PVC zemin kaplama, rulo ve çok katmanlı uygulaması olan heterojen PVC türündendir.

Akustik PVC Zemin Kaplama Nasıl Kaplanır?

Rulo şeklinde hazırlanan ve PVC zemin kaplama sırasında da rulo olarak kullanılan akustik PVC, enine 2 metre olup özel üretimlerin dışında genel olarak 3 farklı 3,5 mm, 3 mm ve 2,00 mm kalınlıklarda üretilmektedir. Yoğun trafiğe dayanıklı olan bu ürün rulo halinde uygulanmaktadır. Diğer PVC uygulamalarında olduğu gibi akustik PVC zemin kaplama işlemi yapılırken de zeminin düz, pürüzsüz, temiz ve kuru olması gerekmektedir. Şayet zeminde nem sorunu var ise yalıtım yapılarak giderilebilmektedir. Rulo halinde olduğundan dolayı yapıştırıcılar ile kolaylıkla yerinde uygulanabilen akustik PVC, en önemli nokta tozlara dikkat edilmelidir. Yapıştırıcılar toz gibi alanlarda çok çabuk çözülürken yapışkanlığını zaman sonra yitirebilir. Bu nedenle zeminde toz bile olmadığına emin olmalısınız.

Metre kare fiyatları çok ekonomik olan akustik PVC zemin kaplama, uygulama yapılırken kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik kullanılarak yapılırsa çok daha uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir. Birçok desen ve renklere sahip olan akustik PVC, her alana uyum sağladığı gibi estetik ve fonksiyonel olması sayesinde daha fazla tercih edilmektedir. Odanın temizliği ve diğer hususlarına dikkat edildikten sonra mekânın zemin ölçümü alınarak ona göre akustik PVC ayarlanır ve PVC yapıştırıcı yardımı ile uygulanmaya başlanır. Çelik mastar ile beraber maket bıçak yardımı ile fazlalıkları kolaylıkla kesilebilir ve zeminin her noktasına denk getirilerek uygulanabilmektedir. Akustik PVC zemin kaplama ömrü en az 15-20 yıl olabilmesi için kaliteli malzeme ve işçiliğin olması şarttır.

Akustik PVC Zemin Kaplama Avantajları ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Bilhassa gürültüye karşı dayanıklı olması sebebiyle tercih edilen akustik PVC, hastaneler, huzur evleri, okullar, kreşler, anaokulları, yoğun iş ortamları, ofisler, anaokulları ve spor salonları gibi gürültünün bol olduğu yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu alanlar dışında sinema salonları, tiyatro, konferans, devlet daireleri, kamu binaları, sağlık ocakları, eczaneler, banka binaları ve daha birçok alanlarda kullanılabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?