0216 494 07 74 @ 0533 519 24 74
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Homojen Pvc Yer Kaplama

26 Mart 2020
296 kez görüntülendi
Homojen Pvc Yer Kaplama

Homojen Pvc Yer Kaplama, son zamanlarda oldukça popülerdir. Zemin kaplama olarak çok fazla tercih edilmesinin sebebi pek çok avantajının bulunmasıdır. En önemli avantajı an ti bakteriyel olmasıdır. Bu sayede hiçbir canlı organizma yüzeyinde barınamaz ve üreyemez. Steril ve hijyenik olmasından dolayı özellikle hastanelerde çok fazla tercih edilmektedir. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyel olmasının yanında anti statik özellik de gösterirler. Temizliği de oldukça kolaydır. Böylece uzun zaman temizlikle uğraşmadan zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. PVC zemin kaplamalar hastaneler dışında evler, okullar, kreşler, ofis, spor salonları gibi mekanlarda da tercih edilmektedir. PVC zemin kaplamaların homojen PVC zemin kaplama ve heterojen PVC zemin kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Bunların dışında da pek çok model bulunmaktadır.

Homojen PVC zemin kaplama adından da anlaşılacağı gibi malzemenin her yerinde aynı özelliği göstermektedir. Genelde 2mm kalınlığındadır. Diğer PVC kaplama modellerine oranla aşınma tabakası oldukça fazladır. Bu sebeple aşınma dayanımı da çok yüksektir. Aşınma dayanımının çok yüksek olması da ömrünün uzun olmasını sağlamaktadır. Homojen kaplamalar genelde dayanımın gerekli olduğu trafiğin yoğun olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Çok fazla kullanıldığı için kirlendiği durumlarda ise tekrardan cila uygulanarak il günkü haline getirilebilir.

Homojen PVC zemin kaplama kendi arasında farklı kalitelerde olmaktadır. Homojen zemin kaplamalarının tamamen temiz yüzeylere uygulanması gerekmektedir. Yüzeydeki çatlak ve pürüler uygulamadan önce giderilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?