0216 494 07 74 @ 0533 519 24 74
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yer kaplama Seçenekleri

26 Mart 2020
266 kez görüntülendi
Yer kaplama Seçenekleri

Yer kaplama Seçenekleri,son zamanlarda çokça tercih edilmektedir. Bunun sebebi PVC zemin kaplamaların çok fazla avantajı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu tarz kaplamaların en büyük avantajı anti bakteriyel özellik göstermesidir. Anti bakteriyel olduğu için yüzeylerinde canlı mikroorganizmalar yaşayamaz. Bu da hijyenik olma özelliğini artırmaktadır. Bu sebeple hijyenin ön planda olduğu okul kreş hastane gibi ortamlarda daha çok tercih edilmektedir. Özellikle hastanelerin yoğun bakım üniteleri ve ameliyathaneleri PVC zemin kaplama yapılmaktadır. Bir diğer önemli özelliği ise anti statik olmasıdır. Statik yük elektrikle çalışan cihazları etkilemektedir. Elektrikli cihazların çokça bulunduğu fabrika laboratuvar ve buna benzer mekanlarda PVC zemin kaplama yapılmaktadır.

PVC yer kaplama temizliği de oldukça kolaydır. PVC zemin kaplamaların temizliği çok kısa sürede biteceği için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Yer kaplama Seçenekleri homojen ve heterojen zemin kaplamalar olmak üzere ikiye ayrılır. Heterojen zemin kaplamalar cila gerektirmez. Kalınlığı yaklaşık 2 mm civarındadır ve katmanlar halindedir.

Homojen zemin kaplamaların özellikleri her yerinde aynıdır. Aşınma dayanımı oldukça yüksektir. Bu sebeple trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Çünkü buralarda aşınma fazla görülür.Homojen zemin kaplamada eskimeye başladığında tekrar cila yapılarak yeni görünümü verilebilir.

PVC yer kaplama oldukça sağlamdır. Bu sebeple bir kere PVC zemin kaplama yaptırdığınızda uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca oldukça hesaplıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?