0216 494 07 74 @ 0533 519 24 74
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Okul Hastane Ofis Yer Kaplama

27 Mart 2020
250 kez görüntülendi
Okul Hastane Ofis Yer Kaplama

Okul Hastane Ofis Yer Kaplama denildiğinde akla ilk gelen uygulama alanı hastaneler ve çeşitli sağlık klinikleridir. Bunun da en birincil sebebi PVC maddesinin steril ve antibakteriyel olmasıdır. Bu madde ile kaplanan zeminlerin temizlenmesi oldukça çabuk ve kolaydır. Bu yüzden de başta hastane ve klinikler olmak üzere bu zemin kaplama yönteminin uygulanması önemlidir.

Okul Hastane Ofis Yer Kaplama ile dayanıklı ve temiz bir ortamın yaratılması oldukça kolaydır. Bu uygulamanın hem kolay yapılabilir olması hem de uzun yıllar dayanabilmesi de bir diğer tercih sebeplerinden birkaçıdır.

OKUL HASTANE OFİS PVC ZEMİNİN ÖNEMİ VE UYGULANMASI

Okul Hastane Ofis PVC zemin kaplama, bu yöntemin en sık uygulandığı alanların başında geliyor. Bunun nedenine ise PVC maddesinin içeriğiyle ve uygulama şekliyle bakalım. PVC,  birden fazla kimyasal maddenin bir araya gelmesi sonucu elde edilen dayanıklı bir maddedir. Doğal bir ürün olmayan ve tamamen sentetik bir yapıya sahip olan bu maddenin tarihçesi 1920li yılların başına dayanmaktadır. Uzun yıllardır kullanıma sunulan ve zemin kaplama yöntemleri arasında önemli bir yere sahip olan bu yöntemi bulan bilim insanlarının başlıca hedefi dayanıklı ve ekonomik bir kaplama metodu bulabilmek olmuştur. İşte tüm bunların neticesinde ortaya PVC zemin kaplama metodu ortaya çıkmıştır.

PVC zemin kaplamalar son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Bunun pek çok sebebi vardır. PVC zemin kaplama yaptırmak pek çok yönden avantajlıdır. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyeldir. Anti bakteriyel olmaları sebebi ile hiçbir canlı organizma bu yüzeylerde yaşayamaz. Bu sebeple Okul Hastane Ofis PVC zemin kaplama günümüzde tercih edilmektedir. PVC zemin kaplamaların anti statik özelliği de bulunmaktadır. Durgun elektrik insan vücudunda bile bulunmaktadır. Hassas çalışan elektrikli aletler bu durgun elektrikten bile etkilenirler. Anti statik özellik statik elektriğin direkt toprağa gitmesini sağlar. Bu sebeple laboratuvar ve fabrika gibi elektrikli aletlerin bulunduğu zeminlerde PVC zemin kaplama uygulanmaktadır.

PVC zemin kaplama temizliği de oldukça kolaydır. Bu da temizlikle çok uğraşmayacağınız için zamandan tasarruf etmenizi ve yorulmamanızı sağlar. PVC zemin kaplamalar homojen ve heterojen olmak üzere iki çeşittir. Heterojen zemin kaplamalar cila gerektirmez. Katmanlar halinde bulunmaktadır.

Homojen zemin kaplamalar her yerde aynı özelliği gösterir. Aşınma dayanımı oldukça yüksektir. Bu sebeple trafiğin yoğun olduğu mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. ,Homojen emin kaplamalar kullanımdan dolayı yüzeyi eskimeye başladığında tekrar cilalanarak ilk günkü gibi görünebilir. Hastane PVC zemin kaplama genelde homojen kaplamadır.

Hastane PVC zemin kaplama özellikle hastanelerin ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinde daha çok tercih edilmektedir. Ülkemizde dünya standartlarında PVC zemin kaplama üretimi yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?