Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0216 494 07 74
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Armstrong zemin kaplama

24 Nisan 2017
554 kez görüntülendi
Armstrong zemin kaplama

Armstrong  zemin kaplama , oldukça dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Bir kere uygulandığında uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda oldukça uygun fiyatlıdır, Hızına yetişilmediği son dönemde piyasaya sürülen ve tercih sebebi olan kaplamalardan biridir .

Kendi içerisinde yelpazesi geniş olmakla ve çok dala ayrılmakla birlikte, asıl olarak homojen kaplama ve heterojen kaplama olarak 2 ye ayrılır.

Homojen kaplama bu kaplama farklılıklarının oluşturdukları yapıya bakacak olursak, homojen kaplama demek her yerin aynı özellikte olması ve eşit bir şekilde dağılması demektir.

Yer kaplaması yapıldığında daha pürüzsüz ve doğal görünüm oluşmaktadır. Trafiğin yoğun olarak kullanıldığı mekanlarda da başarıyla uygulanabilmektedir.

Ayrıca yapı maddesindeki sağlamlık ve dayanıklılıkla bu mekanlarda kullanılması hiçbir sorun oluşturmamaktadır. Eğer trafiğin yoğun olduğu yerlerde yer kaplamalarında herhangi bir kirlilik oluşursa, hemen cila uygulaması yapılarak, ilk günkü görünüm sağlanabilmektedir,özellikleri ve uygulamaları oldukça popüler şekilde uygulanmaktadır.

Heterojen Kaplama ise belirli katmanlardan oluşması ile bu adı almıştır.

Bu katmanlardan oluşan en önemli katman üst katmandır ve bu katman dayanıklılık oranı yüksektir. Bu katmanı homojen katmandan ayıran en önemli özellik cila gerektirmemesidir.

Yoğun trafik uygulanan yerlerde de çok rahatlıkla tercih edilmektedir. Pvc esnek zemin malzemesi ve renk tercihiyle yer kaplama olarak tüketicilerine hizmet vermektedir. Sıcak kaynak yapılabilmesi ve yapıştırıcı maddenin direkt uygulanabilmesi de, hızlı üretim yapılmasını sağlayan bir diğer faktördür.

Armstrong zemin kaplama çeşitleri geneklikle çok tercih edilmektedir,bunun sebepleri ise Yoğun kullanımlı alanlara müsait olması ,kaymaz ve endüstriyel olması ,sağlık açısındanda kanserojen madde barındırması baş sebepleridir

Gönül rahatlığınla kullanılan ürün malzemeleri sudan ve kimyasal maddelerden etkilenmez, uzun ömürlü  malzemeleri çeşitleri ve renk seçenekleriyle revaçtadır 

Yer malzemelerin uzun ömürlü olmasının sebeplerinden biride uygulamadır , uygulama çok önemlidir buda göz önüne alınmalıdır uygulama sorunsuz şekilde püf noktaları düşünelerek teslim edilip memnuniyet sağlanmalıdır.

Dünya’ da kullanılan en çok ürün olan ve Avrupa’ da da aynı eş değerde kullanılan bir plastik türüdür pvc zemin kaplama . Son zamanlarda da ülkemizde çok fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Tasarımcılarında en çok tercih ettiği modeldir linolyum,Estetik görünümünün yanında yapısının da sağlam olması, pvc zemin kaplamayı daha da kullanılabilir hale getirmiştir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?